skip to Main Content

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı

  Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat 2 Nolu Banko Oda: F113 TBMM / Ankara

Telefon: +90 (312) 420 63 34 +90 (312) 420 63 35

selimyagci@selimyagci.com.tr

selim.yagci@tbmm.gov.tr

+90 (312) 420 63 34 selim.yagci@tbmm.gov.tr

”Her alanda gelişen ve büyüyen Bilecik’imizin  kentsel gelişimi ve şehir mobilyaları anlamındaki zenginliği de önemlidir. Bu çevresel değişimin bir kaleminde de şehir mobilyaları yer almaktadır. Bu gelişime ve değişime ayak uydurmak adına, günümüz şartları ve standatlarına uygun modern çizgiler ile daha kullanışlı ve işlevli şehir mobilyalarını şehrimize kazandırıyoruz. Bu kapsamda daha önce Bilecik’imize kazandırılan 3 boyutlu Osmanlı Arması güzel bir örnektir. Osmanlının kurulduğu şehir olan Bilecik’imizde böyle bir eserin yanı sıra şehrimizdeki Şehit Asker Anıtı’nı da yeni öğelerle zenginleştirerek, yeni bir boyut kazandırdık.

Şehit asker anıtı ilimizin sembol anıtlarından birisi olup,  belediyemizin şehri güzellerştirme ve şehir mobilyalarını oluşturma amacıyla hazırlandı. Şehrin marka değerlerini oluşturma noktasındaki çalışmalara da örnek teşkil edecek anıt,   ay ve yıldızdan oluşan ve Cenabı Allah’ın   yüceliğini simge edicek ismi şerifinin olduğu ve 16 Türk devletimizin   varlığını temsil eden 16 ışıklı işareti barındırmaktadır.

Ayrıca buraya konulacak olan şehit asker anıtımızla bayrak ve vatanın savunmasının önemi vurgulanmaktadır.

Belediye Başkanımız  Selim Yağcı’nın şehrin mobilyasına kattığı projeler arasında yer alan ”Yükselen Türkiye Anıtı’ projesi  de kentin estetiğine ayrı bir değer kattı.

Toki kavşağında yapılan proje ile her alanda yükselen ve gelişen Türkiye ile birlikte Bilecik’in de bu yarışta yer aldığı ve 2023 Türkiye’sine emin adımlarla yükselen bir şehir olduğu vurgusu yer almaktadır.

Bilecik Belediyesi tarafından şehre kazandırılan bir diğer değer ise Kardeşlik Anıtıdır. Bahçelievler Mahallesi’nde gerçekleştirilen anıtta Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu olduğu gibi şehrimizin de büyük bir değeri olan Şeyh Edebalı’nın ”İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” sözü yer almaktadır. Anıt ile sadece şehrimiz ve ülkemizde değil tüm dünyada var olması gereken Kardeşlik kavramına vurgu yapılmaktadır.

Back To Top