skip to Main Content

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı

  Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat 2 Nolu Banko Oda: F113 TBMM / Ankara

Telefon: +90 (312) 420 63 34 +90 (312) 420 63 35

selimyagci@selimyagci.com.tr

selim.yagci@tbmm.gov.tr

+90 (312) 420 63 34 selim.yagci@tbmm.gov.tr

TÜİK verilerine göre, alt yapı hizmetlerinde yüzde 73 gibi güzel bir orana sahip olan Bilecik ayrıca, İllere Göre Belediye Hizmetlerinden Çöp ve Çevresel Atık Toplama, Kanalizasyon, Şebeke Suyu ve Toplu Taşıma Hizmetlerinden Memnuniyet oranı ise yüzde 70 gibi yüksek bir orana sahip.

”Vatandaşlarımızın ayağı çamura değmeyecek” hedefiyle çıktığımız hizmet yolculuğunda şehrimizin bütün cadde ve sokakları, bir uçtan diğer uca sıcak asfalt ve taş parke ile adeta işlenen Bilecik çok yakında hizmete girecek olan Entegre Katı Atık Dönüşüm Tesisi ile çevreci belediyecilik alanındaki çalışmalarına bir yenisini eklemiş olacak.

”Çevreyi hor gören geleceği zor görür” anlayışıyla hizmetlerimizi vermeye devam ediyoruz. Katı atıkların dönüşümüne ilişkin tesisler kurduk. Bunların temellerini bu yıl atarak, 2014 yılının sonunda tesislerimizi kullanıma açacağız. Bu sayede hem çevresini koruyan bir belediye olacağız hem de çöplerinden kendi enerjisini üreten bir şehir olacağız. 50 milyonluk bu proje ile gelecek nesillere çok daha iyi bir dünya bırakmaya katkı sağlamış olacağız. Diğer yandan okullarımızda ve gıda üretim yerlerinde atık yağ ve atık pil toplama kampanyalarıyla  hem çevremizi korumuş oluyoruz, hem de çocuklarımızda çevreyi koruma bilincinin oluşmasına katkıda bulunmuş oluyoruz.

Back To Top